)
DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Ibiškování

MOJE ZKUŠENOSTI S  EXOTICKÝMI IBIŠKY -

JAKMILE VÁM IBIŠKY DORAZÍ V BALÍKU DOMŮ,NECHTE JE AKLIMATIZOVAT NĚKDE NA CHODBĚ.NIKDY JE NEDÁVEJTE HNED DO BYTU.IBIŠKY SI MUSÍ TROCHU ZVYKNOUT NA NOVÉ SVĚTELNÉ PODMÍNKY A NA TEPLOTU.TAKY BY SE MOHLO STÁT,ŽE IBIŠKY SHODÍ LISTY A VY MARNĚ BUDETE PÁTRAT,PROČ SE TAK STALO.TYTO IBIŠKY NEBÝVAJÍ MOC OLISTĚNÉ.

ZALÉVÁNÍ -

V LÉTĚ NA SLUNCI CHTĚJÍ TYTO IBIŠKY DOSTATEK VLAŽNÉ VODY.NIKDY NEDÁVEJTE STUDENOU,VŽDY ZALÉVEJTE ODSTÁTOU VLAŽNOU VODOU!PRAVIDELNĚ KONTROLUJTE ZDA IBIŠEK NENÍ PŘELITÝ! JESTLI ANO, NEZALÉVAT POČKAT AŽ ZEMINA VYSCHNE A PAK OPĚT OPATRNĚ ZALÍT. VODA NESMÍ STÁT V MISCE ! IBIŠKY MAJÍ RÁDY VLHKO,DEJTE DO MISKY ŠTĚRK A ZALEJTE.VODA SE BUDE ODPAŘOVAT,TÍM BUDE IBIŠEK VITÁLNĚJŠÍ A NEPŮJDOU NA NĚJ TAK ŠKŮDCI A NEBO IBIŠEK KAŽDÝ DEN ROSTE. NIKDY NEHNOJTE ZEMINU KDYŽ JE VYSCHLÁ- NEJDŘÍV ZALÍT VL.VODOU A PAK PŘIHNOJIT. VÍCE ZDE- JAK ZALÉVAT

PŘIHNOJOVÁNÍ -

TYTO IBIŠKY SE MUSÍ PŘIHNOJOVAT KVALITNÍMI HNOJIVY KAŽDÝ TÝDEN ,ABY BOHATĚ KVETLY. DŘÍVE BYL DOPORUČOVÁN KRISTALON -KVĚT. BOHUŽEL ZE ZAČÁTKU IBIŠKY NÁDHERNĚ KVETLY ,ALE ZA NĚJAKÝ ČAS ZAČALY MÍT PROBLÉMY S KOŘENY. PAK ZAČALY SHAZOVAT LISTY A USYCHAT VĚTVIČKY.:( TATO HNOJIVA ZASOLUJÍ KOŘENY A TYTO IBIŠKY JSOU NA POŠKOZENÍ KOŘENŮ EXTRÉMNĚ HÁKLIVÉ! VIZ ODKAZ NA STRÁNKU O HNOJENÍ IBIŠKŮ. PO MNOHALETÝCH ZKUŠENOSTECH,DOPORUČUJI POUŽÍVAT JEN BIO HNOJIVA ! POZITIVA - NEZASOLUJÍ KOŘENY,ROSTLINA LÉPE PROSPÍVÁ A BOHATĚ KVETE. NPK 3-1-2 A POSTŘIK NA LIST , FOSFOREČNÝMI HNOJIVY ABY BOHATĚ KVETLY.DO PŮDY SE TATO HNOJIVA NEDOPORUČUJÍ !

PŘESAZOVÁNÍ -

DOPORUČUJI PŘESAZOVAT ASI ZA 14 DNÍ ,PO ZAKOUPENÍ A NEBO, KDYŽ UŽ JSOU KOŘENY Z KVĚTINÁČE VENKU,TAK IHNED. IBIŠEK S BALEM DEJTE DO VYŠŠÍHO KVĚTINÁČE,VIZ ODKAZ O PŘESAZOVÁNÍ . NIKDY ZEMINU NESTLÁČEJTE KOLEM KOŘENŮ.A JE VELMI DŮLEŽITÉ UDĚLAT VÍC OTVORŮ VE DNĚ KVĚTINÁČE. ZEMINA BY MĚLA SESTÁVAT Z - RAŠELINY,VERMIKULITU,PERLITU,KOKOSOVÉHO VLÁKNA A KŮRY.TATO SMĚS SE MŮŽE SMÍCHAT SE ZEMINOU PRO ORCHIDEJE,NEBO PŘIDAT KOKOSOVÝ SUBSTRÁT-UGRO PURE.NA DNO KVĚTINÁČE DÁVAT PERLIT -PONĚVADŽ TYTO IBIŠKY POTŘEBUJÍ MÍT U KOŘENŮ VZDUCH.A DO ZEMINY PŘIMÍCHEJTE -HNOJIVO S POZVOLNÝM UVOLŇOVÁNÍM .

VŽDY DÁVEJTE-KVALITNÍ ZEMINU !

ZEMINA ZE ZAHRÁDKY NENÍ VHODNÁ! JE TŘEBA TROCHU INVESTOVAT,JESTLI SE CHCETE DOČKAT KRÁSNÝCH KVĚTŮ A HLAVNĚ POUŽÍVAT CO NEJMÍŇ CHEMICKÝCH PŘÍPRAVKŮ. TYTO IBIŠKY JSOU CITLIVÉ NA CHEMII.

A TAKÉ JE DŮLEŽITÁ DRENÁŽ ! JÁ DÁVÁM NASPOD ,DO KVĚTINOVÉHO OBALU - KERAMZIT ,TEN DOBŘE SAJE VODU A V PŘÍPADĚ SUCHA ZASE VLHKOST VYDÁVÁ. TAKŽE,KDYŽ SE IBIŠEK VÍCE ZALIJE A ZŮSTANE VODA VESPOD OBALU,NEHROZÍ ŽE KOŘENY ZAČNOU ZAHNÍVAT. 

ŠKŮDCI -

NA IBIŠCÍCH SE VYSKYTUJÍ HLAVNĚ V TEPLE - SVILUŠKY PROTOŽE NEJSOU VIDĚT,MNOHO LIDÍ SI VŠIMNE ŽE JE ROSTLINA NAPADENÁ AŽ KDYŽ JÍ ZAČNOU ŽLOUTNOUT A OPADÁVAT LISTY . PREVENCE- ČASTO ROSIT NEBO SPRCHOVAT. DALŠÍ JSOU - MOLICE JE TO VELMI OBTÍŽNÝ HMYZ,MILUJE IBIŠKOVÉ LISTY,VELMI TĚŽKO SE DÁ ZBAVIT. PREVENCE - ČASTO KONTROLUJTE SPODNÍ STRANU LISTŮ. A TAKÉ - MŠICE OPĚT VELMI OBTÍŽNÝ HMYZ. PREVENCE-KONTROLOVAT KVĚTY IBIŠKŮ /MŠICE RÁDY ZALÉZAJÍ DOVNITŘ! A TAKY NA KONCÍCH VĚTVIČEK MLADÉ LISTY. DOPORUČUJI-POSTŘIKY,BIO. IBIŠEK MÁ RÁD ČASTÉ SPRCHOVÁNÍ VODOU.

CO S IBIŠKY NA ZIMU-

PO PŘENESENÍ IBIŠKŮ DO BYTU K OKNU ,JE NUTNÉ IBIŠKY OŠETŘIT PROTI ŠKŮDCŮM ROSTLINY BUDOU REAGOVAT NA SNÍŽENÍ SVĚTLA TÍM,ŽE ZAČNOU ŽLOUTNOUT LISTY A OPADÁVAT.TO JE NORMÁLNÍ .ASI ZA MĚSÍC SI ROSTLINA ZVYKNE NA JINÉ SVĚTELNÉ PODMÍNKY A OPĚT ZAČNE RŮST.VELKÁ ROSTLINA MŮŽE I UHYNOUT.PROTO JE VHODNÉ IBIŠEK ZAKRÁTIT ABY SE TOLIK NEVYSILOVAL.PRO TYTO IBIŠKY JE VHODNÉ I UMĚLÉ DOSVĚTLOVÁNÍ. PAK LÉPE ROSTOU A KVETOU I V ZIMĚ.OVŠEM JE NUTNÉ I PAK POKRAČOVAT V HNOJENÍ. ZALÉVÁME JEN ABY SUBSTRÁT ZCELA NEVYSCHL.

JARNÍ STĚHOVÁNÍ IBIŠKU VEN-

NA JAŘE JE DOBRÉ PŘESADIT A ZAKRÁTIT IBIŠEK ABY OPĚT KRÁSNĚ OBROSTL.PONĚVADŽ V NAŠICH PODMÍNKÁCH NEOCHOTNĚ OBRÁŽÍ,NEJDŘÍVE USTŘIHNEME 1 VĚTVIČKU A AŽ OBRAZÍ ,TAK OSTŘÍHÁME ZBYTEK.AKLIMATIZUJEME POSTUPNĚ ,NEJDŘÍVE 1.HODINU A PAK KAŽDÝM DNEM ČAS ZVYŠUJEME...DÁVAT NA ZÁVĚTRNÁ MÍSTA AKLIMATIZOVANÝ IBIŠEK MŮŽEME ZAČÍT HNOJIT. PROSTĚ TO CHCE OPATRNĚ ZALÉVAT A TÍM SE VYHNEME PŘÍPADNÝM PROBLÉMŮM.

 

 

 

Heart Desire

 

 

 

 

Flag Counter

 

 

Žádná data nebo nastavení...