)

Ibiškování

  PHALAENOPSIS

 

Tento druh rostliny pochází z jihovýchodní Asie, Filipín a Austrálie. Ve volné přírodě Phalaenopsis roste zejména na stromech, aniž by ze stromu čerpala živiny. Kromě stromů tato orchidej také roste divoce v silně provzdušněné půdě, jako je humus, a na skalách a ve štěrbinách, obvykle v blízkosti řek a potoků. Rod Phalaenopsis byl popsán v roce 1825 holandským botanikem Dr. C.L. Blumem, který pracoval v Královské botanické zahradě v Buitenzorgu (nyní nazývaném Bogor) na ostrově Jáva. Vypráví se, že během jedné ze svých cest viděl skupinu motýlů plovoucích téměř nehybně vedle stromu. Ukázalo se, že se jedná o orchideje, které později nazval Phalaenopsis amabilis. "Amabilis" znamená "okouzlující" a rodové jméno "Phalaenopsis" znamená "jako můra", odvozené z řeckého slova "Phalaina" (můra) a "opsis" (připomínající).

Kde koupit orchidej Phalaenopsis

Phalaenopsis je k dispozici po celý rok v květinářství a zahradních centrech a někdy také v obchodech pro kutily a supermarketech. Existují druhy s malými květy - nazývané také multiflora - s mnoha malými květy i standardními druhy. Vyskytují se zde i velkokvěté druhy - grandiflora - s květy, které mají průměr nejméně deset centimetrů. Phalaenopsis se vyskytuje v bílé, žluté, růžové a fialové a existují i druhy s neobvykle tvarovanými a označenými květy.

Jak se starat o orchidej Phalaenopsis

Phalaenopsis musí být umístěn na místě, kde je dostatek světla, ale vyhnout se přímému slunečnímu záření, zejména v letních měsících. Pokud listy zbarví žlutě, může to být známka příliš velkého přímého slunečního světla. Prolévání pupenů nebo tmavě zelených listů poukazuje na možný nedostatek světla. Phalaenopsis také nemá rád průvan a rostlina by neměla být umístěna hned vedle radiátoru. Phalaenopsis je nejpohodlnější při teplotě mezi 20 °C a 22 °C. Minimální teplota je 16 °C a maximální teplota je 32 °C. Phalaenopsis květiny po dlouhou dobu: několik týdnů a často i měsíců.

Zalévání orchideje Phalaenopsis

Nalijte vodu na půdu v hrnci, a ne do srdce rostliny. Voda musí být při pokojové teplotě. Dešťová voda je lepší než voda z vodovodu, která obsahuje (příliš mnoho) vápna. Nejlépe voda brzy ráno. Ještě lepší je ponořit hrnec do kbelíku na minutu. Po ponoření nechte rostlinu důkladně odtéct - to umožní odtok přebytečné vody. Orchidej pak může snadno jít sedm dní bez vody. V zimních měsících, kdy je topení zapnuté, je dobré pravidelně stříkat rostlinu vodou, aby se zajistilo, že vlhkost neklesne příliš nízko.

Krmte rostlinu asi dvakrát měsíčně speciálními orchidejovými potravinami (ve vodě) od března do října. Phalaenopsis může pěstovat vzdušné kořeny mimo hrnec. Nechte tyto kořeny na místě: jsou znamením, že rostlina je šťastná. Po prořezávání umístěte rostlinu na chladnější místo. "Ochlazování" podpoří vznik nových poboček. Asi po dvou měsících může být rostlina vrácena na své staré místo. Po prořezávání dejte rostlině méně vody. Když se rostlina vrátí na své staré místo asi po dvou měsících, můžete se vrátit k normálnímu zavlažování.

Chcete-li, aby rostlina znovu kvetla, musíte odříznout větev nad druhým "okem". Jedná se o zesílení větve. Začněte počítáním zdola. Větev nad druhým okem můžete dvakrát prořezat, po kterém je dobré větev odříznout co nejníže. Rostlina může znovu kvést po šesti měsících.
 

Buďte opatrní s přímým slunečním světlem s orchidejí phalaenopsis Buďte opatrní se sluncem: Tyto rostliny by neměly být umístěny na přímém slunečním světle, protože existuje riziko spálení. Světlé místo, kde slunce nezasahuje přímo, je perfektní. Okno orientované na sever nebo clona před sluncem by měly být také v pořádku.
phalaenopsis orchid needs to be immersed once a week Ponoření jednou týdně: Hrnková rostlina s hrncem ve vaně s vodou naznačuje, že tato rostlina chce být ponořena do kořenového balu i vody na krátkou dobu (10 mincoven). Po ponoření se ujistěte, že je voda vypuštěna.
phalaenopsis orchids once a month nutrition (Orchidej) Výživa jednou měsíčně: Tato rostlina má mírnou nutriční potřebu. Krmení jednou měsíčně v souladu s koncentrací doporučenou na produktu je dostačující.
the best temperature for an orchid Minimum 15°C, Maximum 25°C Minimálně 15 °C, maximálně 25 °C: Tato rostlina se ve většině obývacích pokojů cítí jako doma.
Not suitable for consumption: These plants are not suitable for consumption by humans and animals. Nevhodné ke spotřebě: Tyto rostliny nejsou vhodné pro konzumaci lidmi a zvířaty.

 https://www.orchidsinfo.eu/en/the-orchid/phalaenopsis

 

https://itesco.cz/hello/clanek/zasady-pestovani-orchideji-pro-dlouhe-a-bohate-kveteni/26172/

 

https://ibuilder-cs.techinfus.com/orhidei/vidy-i-sorta/falenopsis/opisanie/

 

prodejci- 

 ZYGO.CZ

APORCHIDEJE.CZ     

VŠE PRO ORCHIDEJE   

GARDNER - ESHOP    

WICHMANN.DE

SCHWERTER.DE   

KVETINYESHOP.CZ                               

 

 

  

Nový vzkaz na e-mail
Jméno
e-mail
text
Opište číslo
Žádná data nebo nastavení...