)

Ibiškování


HNOJENÍ TROPICKÝCH IBIŠKŮ-

Začátečníci dělají chybu v hnojení ,když dávají vyšší koncentrace hnojiva a to je u  TROPICKÝCH ibišků veliká CHYBA! Tyto ibišky nesnášejí vysokou koncentraci fosforu. Příliš mnoho dusíku poškodí kraje listů a ty hnědnou,mnoho fosforu způsobí chlorozu, listy začnou žloutnout.ibišky od Gommera (tropíky) se proto nesmí přehnojovat! rostlina pak v krátkém čase odumře.je opravdu velmi důležité dávkovat hnojiva přesně.Odborníci dokonce doporučují dávat poloviční dávku než co píšou na etiketě.Hnojíme při každém zalévání. Mě se krystalická hnojiva moc neosvědčila,proto hnojím přírodními bio hnojivy. Při přílišném hnojení je pak nutné tropíky prolít  Canna Flush,ten vyplaví nadbytečné soli,které likvidují kořeny.

 

 

VÝBORNÉ PŘÍRODNÍ HNOJIVA  -

 FISH MIX -  

DÁVKOVÁNÍ - 2 - 5 ml. na 1.LITR VODY.

N-P-K- 5-3-4  , hnojení  i na list - 2ml.na 1.l.vody,hnojivo je trochu cítit...

 

 BIO-BLOOM -   

DÁVKOVÁNÍ - 2 - 5 ml.na 1. L.vody . Podporuje růst a nakvétání.

N-P-K-2-7-4 ,   

Hnojiva jsou přírodní ,nezasolují kořeny a ibišky po něm krásně kvetou.Nedá se předávkovat!

 

PLAGRON ALGA BLOOM  -  výborné, vyvážené hnojivo na květ.Zatím jen pozitivní výsledky...

Dávkování -  4ml/na 1 l. vody. 

N-P-K- 3-2-5, 

 

CANNA MONO DRASLÍK  -  draslík používáme na tropíky,když v zimním období začnou opadávat listy.Nejdříve okraj listu zhnědne a pak začne list žloutnout a usychání pokračuje na celý list,který následně upadne. Dávkování - 1-2 ml na 1L.vody.

 

CANNA MONO HOŘČÍK  - Má příznivý vliv na růst i květ. Hořčík je nezbytně důležitý pro správný průběh fotosyntézy. U rostlin je navíc magnézium stavebním prvkem v zeleném pigmentu rostlin. Jeho nedostatek způsobuje praskání chloroplastů středně starých listů a projevuje se rezavě hnědými a žlutými skvrnami na listech. Dávkování - 1-2 ml na 1L.vody.

 

MODRÁ  SKALICE, je měďnaté hnojivo, do 1/1.2 L. vody (petky) dát čtvrtku malé lžičky,pořádně rozmíchat! Zalévat 2x za týden ,v  případě,že se kroutí listy u tropíků.

Též je velice vhodný na likvidaci lišejníků u Syrských ibišků.

 

TEKUTÉ ŽELEZO -  velmi důležité hnojivo  pro tropické ibišky !

Na nedostatek železa trpí většina tropíků,ale asi nejvíc Isobelka .Dávkování - 

 35 ml hnojiva do 2 litrů vody a na postřik  15 ml hnojiva do 2,5 l vody.

 

Hnojiva s pozvolným uvolňováním- 

FLORIA 6M.HNOJIVO s pozvolným uvolňováním , NPK- 17-11-11+ 2 MgO(hořčík) +mikroprvky.no

HORTICOTE      NPK - 14 - - 15- +2 MgO , vhodnější na ibišky ,má nižší FOSFOR!  enlightened

PLANTACOTE   NPK -  15 -10- P2O5 + 15+ K2O + 2% MgO + mikroprvky no

SUBSTRAL Osmocote  NPK -  15 - 10- 12 + Mg 2 % no

 

    nejvhodnější poměr hnojiva - 

17-5-24

 

 

V létě mě začali trápit doslova kudrnaté listy,co s tím?

Zalévala jsem vodou ze studny a i když jsem dávala odpovídající hnojiva ,stav se ibiškům nelepšil.Až na podzim,kdy jsem opět začala zalévat vodou z vodovodu,se najednou listy trochu narovnaly a nové už rostly normálně.Takže je vidět,že voda ze studny by měla být v určitém ph. Ta naše je hodně tvrdá,má hodně dusíku ,takže to tropíkům nesvědčilo a spolu s hnojivy jim proto rostly zvlněné listy! 

 

 


 

Hnojivo BOPON VERMIKOMPOST univerzální    je  kapalný přírodní produkt je vyrobený z vermikompostu, zlepšuje vlastnosti půdy a obohacuje půdu o živiny. Je určený pro použití při pěstování všech druhů okrasných rostlin a zeleniny. Vyrábí se z vermikastů žížal(žížalí čaj), které ho při trávení půdy nasytí užitečnými mikroorganismy, které uvolňují živiny vázané v půdě. Výrobek zlepšuje vlastnosti půdy, zvyšuje její schopnost zadržovat vodu a omezuje vyluhování živin. Dále stimuluje biologický život v půdě a poskytuje optimální podmínky pro vývoj rostlin. Při pravidelném použití poskytuje správnou výživu, optimální růst a krásný vzhled. Aplikace: pokojové a balkonové rostliny: rozpusťte 60 - 120 ml produktu v 1 l vody. Používejte při každém zalévání v množství cca. 100-200 ml roztoku na rostlinu. V zimních měsících (říjen - leden) stačí produkt používat 2-4krát za měsíc. Zahradní rostliny: rozpusťte 120 ml produktu v 1 l vody. Používejte od dubna do srpna, jednou týdně, v množství cca. 2 l roztoku na 1 m2.

 

CANNA HNOJIVA  velmi vhodné na doplnění živin u tropických ibišků.

 

článek o hnojivech -  https://casopisroots.cz/jaka-hnojiva-pouzit/

 

 

SHRNUTO-- JAK PĚSTOVAT  IBIŠKY V BYTĚ -

Je třeba dát ibiškům kvalitní hnojivo, které obsahuje všechny živiny.Používat nižší hladinu dusíku, aby se zabránilo škůdcům v rozmnožování/škůdci mají rádi přehnojené rostliny / to také udržuje rostliny kompaktnější.Vysoká hladina draslíku vybuduje silné dřevo, více barevných pigmentů a větší květy. Vysoká hladina hořčíku a železa musí odpovídat draslíku, který buduje cholorofyl.Růstové stimulátory udržují vitalitu rostliny při slabém osvětlení a při nízké vlhkostí vnitřního prostředí.Půdní houby / Trichoderma / udržují kořeny zdravé a je to prevence proti nemocem půdy a škůdcům.Mírně kyselé pH. 

VŠECHNY IBIŠKY BUDOU NÁDHERNĚ KVÉST,KDYŽ SE BUDEME ŘÍDIT NÁVODY.

DUSÍK - N

FOSFOR- P

DRASLÍK -K

 

HNOJIVO - OSMOCOTE  -  PŘIDÁVÁM DO ZEMINY PŘI PŘESAZOVÁNÍ .

 Obalovaná hnojiva Osmocote - BBCOM.cz

VELMI VHODNÉ  PŘIDÁVAT DO ZÁLIVKY I PŘÍPRAVEK PRO VITALITU   -

 http://www.vitalitykomplex.cz/

https://chemickeprodukty.nakupujeme.cz/vitality-komplex-pro-zdrave-a-silne-rostliny

 JE TO PŘÍPRAVEK NA POVZBUZENÍ RŮSTU U IBIŠKŮ.OBNOVUJE KOŘENY A NEZASOLUJE.

IBIŠEK SE ODVDĚČÍ KRÁSNÝM RŮSTEM...MÁ PAK LEPŠÍ ODOLNOST VŮČI STRESU,BUJNĚJŠÍ RŮST A LESKLEJŠÍ LISTY 

PROTI CHLOROZE

 http://www.telereceptar.cz/chloroza-rostlin-s2620CZ

 

 

OSTATNÍ HNOJIVA POUŽÍVÁM NA / ČESKÉ / IBIŠKY - 

 

KRISTALON START -  SE POUŽÍVÁ NA JAŘE,NA POVZBUZENÍ RŮSTU A ZELENÉ HMOTY - HNOJÍME TAK do  2 L. vody se dává jen špetka hnojiva! HNOJIVO SE DÁVÁ DO KAŽDÉ ZÁLIVKY .  

N - P - K = dusík - fosfor- draslík = 19 - 6 - 20 + 3% hořčíku yes

Obsahuje mikroprvky B, Mo, Fe, Cu, Mn, Zn.

KRISTALON START  - N - P - K  19-6-20 +3 % Mg+7,5 % S+mikroprvky B, Mo, Fe, Cu, Mn, Zn

KRISTALON PLOD -KVĚT    N - P - K =  15 - 5 - 30 + 3% hořčíkuyes

KRISTALON GOLD              N - P -K =   19 - 6 - 20+ aktivní Fosfor!!no

KRISTALON PODZIM          N -P -K = 6 - 12 - 36 + 2% hořčíku.no

Obsahuje mikroprvky B, Mo, Fe, Cu, Mn, Zn. 

Hnojíme na podzim,aby rostliny vyzrály a lépe snášely zimu.

DUSÍK JE NA LIST,FOSFOR NA KVETENÍ ,DRASLÍK NA VYZRÁVÁNÍ PLETIV. 

 

 

Článek  o hnojení tropíků -  

  http://www.hiddenvalleyhibiscus.com/care/feeding.htm

 

                                   DUSÍK                        FOSFOR                         DRASLÍK

 

MNOHO FOSFORU ,výňatek z článku - 

Fosfor je dalším důležitým problémem s ibiškem - ibišek netoleruje fosfor dobře a ve vysokých dávkách bude pomalu poškozovat rostliny ibišku v průběhu času. Jednou z nejčastějších chyb začínajících pěstitelů ibišku je použití hnojiv "Superbloom" nebo "Bloom Booster". Tyto produkty obsahují extrémně vysoký podíl fosforu a jsou velmi škodlivé pro ibišek. Před několika lety jsme provedli pečlivý pokus fosforu v HVH, abychom zjistili, jaké by byly optimální hladiny fosforu pro vývoj kořenů a květů. Měli jsme v úmyslu postupně zvyšovat fosfor s každým zavlažováním po určitou dobu a očekávali jsme, že najdeme lepší kvetení. Místo toho jsme sledovali, jak ibišek klesá během několika týdnů od zvýšení fosforu! Bylo šokující, jak rychle a jak vážně fosfor onemocněl naše rostliny! Jak proces pokračoval, ibišek zakrněl, jejich listy zažloutly a vypadaly hrozně! Když jsme provedli další výzkum účinků fosforu, zjistili jsme, že u několika druhů rostlin fosfor váže další minerály a živiny, jako je železo, dříve, než je kořeny mohou absorbovat. Takže náš ibišek byl pomalu vyhladověn k smrti. Bez ohledu na to, kolik živin jsme vložili do hnojiva, jejich kořeny absorbovaly méně a méně všeho, co rostliny potřebovaly. To stačilo k tomu, aby nás přesvědčilo, že ibišek musí být chráněn před vysokým množstvím fosforu. Sečteno a podtrženo - nepoužívejte hnojiva s vysokým obsahem fosforu, která tvrdí, že jsou zesilovači květu! Mohou udělat něco pro některé druhy rostlin, ale pro ibišek jsou katastrofou, která čeká, až se stane.překlad googl.

  

přehnojeno fosforem 

 

VŠECHNY IBIŠKY BY SE MĚLY JEDNOU ZA MĚSÍC OSPRCHOVAT A BY SE VYPLAVILY SOLI ZE ZEMINY ! Jena to  i přípravek -  Canna Flush.

/ NEPLATÍ PRO BIO HNOJIVA /

 

Flag Counter

 

Nový vzkaz na e-mail
Jméno
e-mail
text
Opište číslo
Žádná data nebo nastavení...