)

květiny u Ivči :)


                             

 

 

klikni na obrázek

https://www.facebook.com/DepozitumFlicek/

 

ODKAZ NA VIDEO,JAK VYROBIT KOČKÁM - BEZDOMOVCŮM , DOMEČEK- 

https://www.youtube.com/embed/r8qnU6EM1Ew

a prodej polystyrenových boxů - 

http://www.psoz.cz/cs/jak-pomoci/pomoc-venkovnim-kockam/boudicky

 

mapa útulku -

Nedakonice 99    Uh.Hradiště  687 38 

 
PENĚŽNÍ POMOC PRO -
 
Kočičí depozitum Flíček,z.s.
 
návod jak nakupovat a přispět na útulky  je na stránkách..smiley   yes
 
článek o útulku - 
 
 
 

 

 

o tyto venkovní kočky jsme se starali,májovou kočičku jsme odvezli do útulku a kocourka bohužel zajelo před nedávnem auto   

Ještě jsme se starali  o další 3 barevnou kočičku a její 2 koťátka...

ta se bohužel odchytit nedala ,byla  už hodně zdivočelá a lidem nedůvěřovala ..ani se nedivím. 

Tak bohužel ,koťátka nedopadla dobře :(

Jedno se po vyvedení z pelíšku hned ten den ztratilo a to druhé zalezlo někam

do auta do motoru / kde je jim teplo /  a už jsme ho nenašli    

Snad ho někdo objevil a dal do útulku ...

kočička ještě týden chodila kolem aut a koťátka volala. 

 

kočky

http://cs.wikihow.com/Jak-odchytit-toulavou-ko%C4%8Dku

 

tak toto je ta naše bezdomovkyně  v útulku v Nedakonicích  :) přejmenovali ji na Hvězdičku  :) 

Jsme rádi,že se jí dobře daří a je z ní  vzorná máma 

10.8.17

https://www.facebook.com/DepozitumFlicek/

 

     

 

 

 

 

 

 

Kubíček a Kiki dostli novou kamarádku,Samantku ,přejmenovaná na -

Hesynku, nar. 10.7.2017,britská želvovinová  bikolor BSH g o3.

V sobotu 14.10.17  jsme si ji dovezli  z chovatelské stanice -  Z Věrovan.cz

a už se zabydlela a řádí ,jako by tady byla odjakživa :) 

   

   

ovšem Kiki  má ještě nad Hesynkou státní dozor :) 

pečlivě sleduje co dělá,co jí a kam chodí....

Hesynka :) 

   kočička hesynka

   

je to pěkné šidlo... :) 

 

VIDEA  S HESYNKOU -

 
 
 
 
 

Kuba a Kiki dostali novou dráhu :) Původně měla být pod stromeček,ale tak se jim líbí,že

nemám to srdce jim ji sebrat  a strčit znova do škatule.

 

Kubíček 

Kiki 

Kiki v náhradním  pelíšku ...v koulodráze :) 

 

 

:)

 

ještě pár starších fotek z našeho kočičího života :)

 

    

  

 

  

mimčo

8 měsíců 

7 měsíců

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kočičí hudba :)

 

BANNERY CH.STANIC - 

 

New Montemi.cz 

 

      Z Věrovan.cz

z Věrovan ,chov.stanice britek.

 

Perluso.cz

 

Silver Rain .cz

 

 

 

SUPER ŠKRABADLA POLSKO- 

 

PŘÍRODNÍ ŠKRABADLA NĚMECKO- 

 

 

PRODEJ,RADY,VÝROBA NĚMECKO -

http://www.heimwerker.de/bauanleitung/heimwerken-fuer-tiere/kratzbaeume-selber-bauen.html

 

 

kočičí inspirace - 

https://fr.yummypets.com/mag/2014/02/06/21-idees-de-mobiliers-pour-vos-animaux-23158

 

 

 

 

 

 

co to je ? laugh

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

 

 
 
kočičí pohádka :)
 

 

 
 
 
 
 
 

Obrázky a zajímavosti o kočkách..

Kočky jak je neznáme-

kočky jsou většinou leváci. Při složitějších manipulacích s předměty dá přednost pravé pacce. 20 % koček a levé 38 %.Zbylým 42 % je to jedno. Kočičí mléko obsahuje 8x více proteinů a 3 x více tuků než lidské mléko. Kočky jsou mimochodníci. To znamená, že jejich levé nohy se pohybují vpřed současně o půl kroku před pravými. Mezi zvířaty je to spíše výjimka. V přírodě tak chodí například ještě velbloudi či žirafy. Kočky na chlad instinktivně reagují ceněním zubů.Také začnou chodit do kolečka. Hladové kočky vydrží mňoukat či vrnět dvě hodiny v kuse.Nové teritorium si zabírají řvaním či vrčením. Brání se naopak syčením a prskáním. Kočky si nevidí pod nos. Nemůžou proto nikdy najít drobky na zemi.

 

 

Něco teorie o kočkách -

Kotě -

Období růstu je snad nejnáročnější období. Kotě má velké nároky na množství živin, zejména bílkovin, tuků, stopových prvků i vitamínů. V krmivu kotěte by měl být dostatek vitaminu A a taurinu. Žaludek kotěte je ještě malý, metabolismus kotěte je velmi rychlý, a proto musí dostávat krmení ve více denních dávkách. Porodní hmotnost koťat je v průměru 80 - 140 g. Do čtvrtého týdne jim většinou postačuje mateřské mléko, pokud se nejedná o nadpočetný vrh. O nadpočetném vrhu mluvíme, jedná-li se o šest a více koťat. Kojená koťata začínáme pravidelně přikrmovat kolem 3. - 5. týdne, podle toho, zda-li má kočka dostatek mléka. Kočky většinou kojí až do osmi týdnů, někdy i déle. Ze začátku krmíme až 6x za den mléčnými výrobky nebo masem. Namleté kuřecí nebo naškrábané hovězí je velmi vhodným krmivem pro malá koťata. Koťatům můžeme podávat i konzervy a kapsičky s vyšším obsahem masa. Postupem času, kdy už budou moci koťata jíst i tužší stravu, podáváme kvalitní granule pro koťata, které mohou být ze začátku namáčené v masovém vývaru nebo vodě. Kočky nesmějí dostávat kravské mléko, protože nedokáží trávit laktózu a toto mléko jim způsobuje zažívací potíže. Koťata krmíme tedy mlékem připraveným smícháním vody a sušeného kočičího mléka, které je běžně k dostání ve zverimexech. Můžeme použít i neslazené zahuštěné Tatra mléko, které zředíme vodou v poměru 1:1. Tato mléka lze přisladit ovocným cukrem - glukopurem. Ve stáří 4 týdnů se porodní hmotnost ztrojnásobí. Každé kotě během růstu pravidelně vážíme a váhu si zaznamenáváme, abychom měli přehled o jeho růstu. Do 4 měsíců krmíme 5 - 6x denně, počet dávek postupně snižujeme. Po šestém měsíci věku krmíme 3x denně. Při krmení se snažíme dodržovat časovou pravidelnost. Hmotnost koťat v 6 měsících je zhruba 2,4 - 3,2 kg, větší plemena jsou samozřejmě těžší.

Dospělá kočka -

Říká se, že dospělá kočka by se měla krmit 2x denně. Kočka však ráda přijímá potravu během celého dne, mnoho chovatelů proto nechává své kočce neomezený přístup ke granulovanému krmivu. Měli bychom však kočce připravit jen takové množství krmiva, které ji vystačí na jeden den. Musíme hlídat, aby se nepřejídala, orientační množství denní porce najdete v informacích na obalu krmiva. Kočky však vyžadují také pestrost stravy, jelikož jsou vybíravé. Pestrost souvisí i se zdravím, např. při krmení pouze měkkou stravou (konzervami) zvyšujeme riziko vzniku zubního kamene a zánětu dásní. Kočka potřebuje také stálý přísun čerstvé vody. Spotřebuje asi 35 - 50 ml vody na 1 kg hmotnosti.

Senior -

Ve věku sedmi let se kočka dá nazvat seniorem, mezi 7. a 10. rokem života přichází pomalu stárnutí. Nemusí to být zřetelné na pohled, protože se jedná hlavně o vnitřní změny metabolismu. Ledviny zmenšují účinnost při čištění odpadních produktů těla. Snižuje se činnost střev. Pro podporu funkce střeva je potřeba, aby krmivo obsahovalo více vlákniny. Časté zácpy jsou také díky tomu, že starší kočky málo pijí. A proto se doporučuje trošičku krmení přisolit, aby měly větší pocit žízně. Pomalým ztrácením čichu a chuti u staré kočky slábne požitek z krmení. Zuby už také neslouží jako dřív a bývají ve špatném stavu. Pokud krmíme masem je vhodné je namlít nebo najemno nakrájet. Vybíráme dietnější bílá masa, hlavně kuřecí, zcela vynecháme vnitřnosti. Staré kočky nutně potřebují potravu s vysokým obsahem lehce stravitelných bílkovin živočišného původu. Bez bílkovin dochází k úbytku svalové hmoty a k oslabení imunitního systému zvířete. Proces stárnutí organismu se tudíž urychluje. Stará kočka by se měla krmit ve 3 - 4 denních porcích, neboť toho najednou tolik nesní. Můžeme jí také nechat k dispozici jídlo po celý den. Je běžné, že spousta koček je díky projevům stárnutí vyhublá.

Březí kočka -

Březost kočky trvá průměrně 58 dní. U březí kočky se zvyšuje tělesná hmotnost již od prvního týdne březosti. I když má velkou chuť k jídlu, zvyšování denních krmných dávek musí být postupné a opatrné. Až v druhé polovině březosti dochází k výraznému růstu plodů a kočka má v průměru o třetinu vyšší tělesnou hmotnost. Březí kočka potřebuje asi 1,25x větší množství krmiva než normálně. Hlavní podmínkou je, aby byla strava vyvážená a poskytla kočce při březosti vše potřebné. Kojící kočka má největší spotřebu živin a to až čtyřnásobně oproti běžnému stavu. Podáváme jí nejen dostatek kvalitní potravy s vysokým obsahem vápníku, ale také dostatek tekutin. Množství potravy v tomto období neomezujeme. Během laktace kočka hubne, protože v podstatě všechny živiny dává do mléka pro koťata. Po odstavu koťat by se kočka měla dostat brzy na svou původní hmotnost.

Jak kočky krmíme ....

Maso V porovnání se psem, potřebuje kočka ve své stravě větší poměr masa než ostatních surovin. Ideálním řešením je předkládat kočce aspoň dva dny přemražené syrové maso. Nejvhodnější je hovězí, kuřecí a krůtí maso. Kočkám chutná i vařené maso. Rybu připravíme tak, že ji spaříme vařící vodou. Ryba ale není vhodná pro březí kočky. Nikdy nekrmíme vepřovým - je pro kočku nebezpečné. Je možné přidávat k masu přílohu (těstoviny, rýži), ale platí zásada, že převládající složkou by mělo být maso. Porce masa, která kočce stačí, je velká jako myš. Je proto dobré mít připravené v mrazáku takové porcičky. Rozmrazujeme je při pokojové teplotě, mikrovlnná trouba pro tento účel není moc vhodná. Kočce maso předkládáme nakrájené na malé kousky. Vnitřnosti Vnitřnosti kočky také rády přijímají, ale neměly by se v jejich jídelníčku objevovat často. Nejvhodnější jsou játra. U modrých koček ovšem způsobují rezavění srsti, taktéž i mrkev. Obecně zvyšují intenzitu barvy srsti. Z dalších vnitřností můžeme vybrat srdce nebo ledvinky. Granulovaná krmiva Kvalitní granule jsou v dnešní době snad to nejlepší, co kočce můžeme dopřát. Obsahují vyvážený poměr všech vitamínů, minerálů, bílkovin. Při výběru granulovaného krmiva si dejte na čas a přečtěte si etiketu. Dbejte na to, aby v jeho složení byl vysoký podíl masa - opět platí výše zmiňovaná zásada. Procento zastoupení bílkovin v potravě by měl být vyšší než 35 %. Málo "masité" granule mají nižší výživnou hodnotu, proto jich kočka musí sníst více, aby uspokojila své potřeby. Obecně lze říci, že nevhodná jsou granulovaná krmiva barvená a konzervovaná. Zkontrolujte také, zda-li není do granulí přidána sůl. Kočkám sice moc chutná, ale neprospívá jejich močovému ústrojí. Výrobci superprémiových granulovaných krmiv nabízejí i speciální řady jako jsou granule pro čištění zubů, pro lepší průchod smotku chlupů, atd. Konzervy a paštiky Opět se zaměřte na podíl masa, barviva a konzervanty. S konzervami u koček opravdu šetřeme. Není to velmi vhodné krmivo. Obsahuje velké množství vody a jsou méně vyvážené svým složením. Při podávání mají mít pokojovou teplotu. Některé kočky konzervy časem odmítají. Mléko? Klasické mléko opravdu do kočičího jídelníčku nepatří. Kočka neumí trávit laktózu, navíc ji mléko způsobuje obvykle průjem. Můžeme ji však dopřát kupované sušené kočičí mléko nebo vodou ředěné neslazené Tatra mléko v poměru 1:1. Tato mléka lze přisladit glukopurem. Zvláště dobré je tuto kombinaci podávat březím a kojícím kočkám, koťatům nebo nemocným jedincům. Z ostatního sortimentu mléčných výrobků můžeme kočky krmit bílým jogurtem, zakysanou smetanu, sýry nebo vanilkovým smetánkem. Nicméně by se mléčné výrobky neměly objevovat ve složení jídelníčku často. Voda! Čerstvou vodu musí mít kočka stále k dispozici. Hlavně, když je krmena pouze suchou stravou. Její moč je velmi koncentrovaná a nedostatek tekutin by mohlo způsobit onemocnění močových cest. Kočky rády pijí z mělčích misek a některé přímo milují tekoucí vodu. Takovým kočkám uděláme radost elektrickou fontánkou, v které voda neustále cirkuluje. Vitamíny a minerální látky Vitamínové doplňky není třeba zdravé kočce do vyrovnaného jídelníčku přidávat. V kvalitním granulovaném krmivu jsou již vitamíny a minerální látky obsaženy v dostatečném množství. Vitamínové bonbonky občas můžeme použít jako pamlsek, ale jak se říká - všeho s mírou. Tráva Kočky žijící v bytě nemají možnost přirozeně okusovat trávu, která prospívá jejich trávení. Zasetím různých druhů obilí tento nedostatek můžete napravit. Nejvhodnější je pšenice. Lze použít i ječmen a oves. Kočky však ze všeho nejvíce milují šáchor. Koupený šáchor řádně osprchujte, abyste se zbavili případného postřiku. Šáchorů je mnoho druhů. Velmi vhodný je šáchor - Cyperus zumula, který je běžně k dostání v hobbymarketech. Šáchor - Cyperus papyrus nemusí všem kočkám vyhovovat, protože jsou jeho listy ostřejší. Kočka, která nemá k dispozici trávu, začne okusovat pokojové rostliny. Některé však pro ni mohou být jedovaté. Pasty Past pro kočky je na trhu celá řada. Vitamínové, s obsahem trávy, sýrové. Některé doplňují živiny, jiné zvyšují chuť k jídlu. Jsou vhodné například pro nemocné kočky. Stojí zato vyzdvihnout pasty proti trichobezoárům (smotkům chlupů). Pomáhají průchodnosti spolykané srsti trávicím ústrojím. Neměly by chybět u chovatelů bytových koček. Ostatní Dalším doplňkem stravy může být vaječný žloutek pro lesk srsti. Na pití můžeme kočce dát i bylinkový čaj (meduňka, máta). Aminokyselina taurin je v kočičí stravě nepostradatelnou složkou, neboť si ji kočka sama nedokáže vytvořit. Nedostatek taurinu může vést u kočky k oslepnutí nebo k poškození srdečního svalu. Věk Stravu koček musíme přizpůsobit také jejich věku, plemeni a pohlaví. Koťatům podáváme krmení v malých porcích vícekrát denně. Zhruba od 3. - 4. týdne, má-li kočka do té doby dostatek mléka, začínáme koťátka přikrmovat. Ze začátku krmíme až 6x za den, v dvou měsíců 4x a v dospělosti se dávka upraví na dvě krmení za den. Základem je sušené kočičí mléko nebo Tatra s glukopurem, popřípadě obměňujeme jinými mléčnými výrobky. Můžeme nabídnout i maso v rozmělněném stavu. Později koťata přivykáme na juniorské granule a běžnou kočičí stravu. Kočky starší sedmi let, tedy seniory, je nejlepší krmit potravou určenou speciálně pro ně. Jejich aktivita není již tak velká, zuby mají často ve špatném stavu, trávení a vstřebávání je také narušeno. Plemeno Štíhlejší plemena by měla mít ve složení potravy vyšší obsah bílkovin. Majitelé dlouhosrstých plemen by měly dbát na větší přísun krmiva, které odstraňuje smotky chlupů. Pohlaví V závislosti na pohlaví je rozlišná spotřeba krmiva. Kocouři obecně sežerou více. Kastrovaná zvířata také zvyšují svoji spotřebu, proto je musíme hlídat, aby neztloustla.

zdroj -internet

  

Nejtlustší kočka -

Nejtlustčí kočka na světě Váží 17 kilogramů, a když hupsne svému páníčkovi na klín,má Duncan Mansfield zbritského Mansfieldu co dělat. Je to mlsoun.K snídani slupne kuřecí polévku nebo kukuřičnou kaši, na oběd si rád dopřeje rybí prsty nebo lososa.

Historie koček-

První,kdo si ochočili kočky a drželi je jako domácí zvířata, byli pravděpodobně Egypťané,přibližně v roce 3000 př. n. l. Původně měly kočky pro svou obživu pracovat držet pod kontrolou stavy škůdců např.krys a myší. (Tuto práci kdysi v Evropě zastávaly lasice). Netrvalo ale dlouho a ladná ,něžná přirozenost získala kočkám nové postavení, stali se z nich milovaní a cenění domácí mazlíčkové. Předení je kočičí hlasový projev,který patří pravděpodobně k nejznámějším a milovníka koček zcela jistě potěší ze všeho nejvíc. Má se za to, že vyjadřuje hlubokou spokojenost al idem připadá předení uklidňující a příjemné. Spokojené kočky samozřejmě předou, ale v žádném případě nejde o jedinou příčinu tohoto typického kočičího chování. Stejně tak předou kočky, které jsou poraněné a trpí velkými bolestmi, nebo ty,které jsou zesláblé či dokonce umírají.

Kočičí pády -

Pád z malé výšky je pro kočku mnohem nebezpečnější, než pád z několika metrů. Kočka totiž potřebuje dostatek času, aby se během pádu převrátila do "přistávací polohy". Využívá odporu vzduchu,ocasem kormidluje a vesluje, tlapky má roztažené. Její ohebná páteř a fragmentovitá klíční kost jí pomáhají k pružnému dopadu. Koťátka mají tuto schopnost teprve od určitého stupně zralosti.Kočka má více kostí než člověk:lidé mají 206 a kočky 230 kostí.

Kočičí sluch-

Je mnohem citlivější než lidský nebo psí. Kočky používají ocas k udržování rovnováhy.Kočky vidí ve tmě a v noci šestkrát lépe než lidé.Kočky jedí trávu, aby jim pomohla při trávení a pomohla jim zbavit se chlupů v žaludku.Zdravá kočka má teplotu mezi 38 a 39 stupňů Celsia. Ze statistik vyplývá, že mít kočku je dobré pro vaše zdraví. Snížíte tak riziko vysokého krevního tlaku a dalších nemocí.Hlazení kočky může pomoci uvolnit stres. Vrnící kočka na klíně vyvolává pocit bezpečí a pohodlí.Lidé, kteří mají kočku, žijí déle, mají méně stresu a menší pravděpodobnost infarktu.Kočka je březí zhruba 9týdnů, mezi početím a porodem uběhne 62 až 65 dní.Průměrný počet koťátek v jednom vrhu je 2 až 6.Ne vždy znamená vrnění, že je kočka šťastná.Kočky vrní také tehdy, když mají strach nebo cítí bolest. Modrooké bílé kočky - mají často sklon ke ztrátě sluchu.Všechny kočky potřebují ve své potravě taurin, aby se vyhnuly oslepnutí.Kočky musí mít v potravě tuk,protože nejsou schopny vytvořit si vlastní.Mléko může vyvolat u některých koček průjem.V domácnostech v Anglii a USA žije více koček než psů.Asi 35%domácností v Anglii a USA s kočkami má 2 nebo více koček.Asi 37 %amerických domácností má alespoň 1 kočku.Průměrná délka života venku žijící kočky je kolem 3 až 5 let, zatímco kočka žijící doma žije 16 let nebo více.

Délka života koček -

se za posledních 50 let skoro zdvojnásobila.Kočka spí průměrně 16 hodin denně.Domácí kočka dokáže běžet rychlostí téměř 50 kilometrů za hodinu.Přední tlapka koček má 5 a zadní 4 prsty.Dospělá kočka má 30 zubů, 16 horních a 14 dolních.Kočka váží v průměru 3 až 6 kg.Kočka má přibližně 10 tisíc chlupů na čtvereční centimetr na zádech a asi 20tisíc na čtvereční centimetr na spodní straně.V domácnosti s více kočkami spolu vycházejí lépe kočky opačného pohlaví.První oficiální výstava koček v Anglii se konala v Crystal Palace v roce1871.Nejstarší známá zkamenělina podobná dnešním kočkám je 12 milionů let stará.Nejstarší známá kočka byla Puss z Anglie, která zemřela vroce1939, pouze jeden den po svých 36. narozeninách.Díky úžasnému smyslu pro rovnováhu se kočkám dělá při jízdě autem špatně pouze výjimečně. Kočky jsou jedny z nejčistotnějších zvířat vůbec - Stráví kolem 30 % času upravováním se.Kočky reagují lépe na ženy než na muže. Jedním z důvodů může být vyšší hlas, který kočkám připomíná kočičí mámu volající svoje koťata.Kočky se potí pouze na polštářcích tlapek. Všimněte si, jak je po vaší kočce mokrý vyšetřovací stůl u veterináře.

KOČIČÍ VĚK versus LIDSKÝ VĚK -

1 měsíc 5 až 6
2 měsíce 5 až 6
3 měsíce 2 až 3 roky
4 měsíce 5 až 6 let
5 měsíců 8 až 9 let
6 měsíců 10 let
8 měsíců 13 let
1 rok 15 let
2 roky 24 let
4 roky 32 let
6 let 40 let
8 let 48 let
10 let 56 let
12 let 64 let
14 let 72 let
16 let 80 let
18 let 88 let
20 let 96 let

Nejdelší kočičí fousy-

Nejdelší kočičí fous měřil 13,9 cm, a to 18. února 2003 u tříletého dlouhosrstého kocoura Sylvestera, který patří paní AmyHeckethornové z Burlingtonu v Iowě, USA. Nejdražší kočka - Cato, bengálský kocour, byl v únoru 1998 zakoupen za 25.000 liber,tj.asi za 1.146.500,- Kč, paní Cindy Jacksonovou z Londýna.Prodávajícím byl chovatel Lord. C. Esmond Gay z Bedfordshire v Anglii. Kočka s největším počtem prstů - Pětiletý kocour Jake z Bonfieldu v Ontariu v Kanadě má sedmprstů(úplných, s drápky a polštářky) na každé své tlapce. Kočky mají obvykle 5 prstů na předních a čtyři na zadních tlapkách. Překvapivě obvyklé ale je, že některé kočky mají prstů víc.

Nejstarší žijicí kočka -

na světě je Kataleena Lady, barmská kočka narozená 11. března 1977.Její majitelkou je paní V. Haywardová z Melbourne v Austrálii. V roce 2002 oslavila kočka svoje 25. narozeniny.Největší vrh koťat7. srpna1970 se čtyřleté barmské kočičce jménem Tarawood Antigone narodilo 19koťat.Přežilo jich 15, z toho byl jedna kočička a čtrnáct kocourků.Nejstarší kočičí máma Kitty, která patřila Georgi Johnstonoveovi ze Staffordshiru vAnglii, porodila dvě koťata v pokročilém věku 30 let. Za svůj život měla celkem 218 koťat. Nejdelší přežití po zemětřesení ve zřícené budově na Tchajwanu v prosinci 1999 byla po 80 dnech nalezena živá kočka. Nejbohatší kočka - Pan Ben Rea odkázal své kočce Blackie ve své závěti 15 milionů britských liber.Z Egypta pochází také legenda o tom, že kočka má 9 životů.

Kočičí pamět -

Obecně se ví, že kočky mají úžasnou schopnost prozkoumávat nové prostředí. Bylo ale také vědecky prokázáno, že jejich schopnost uchovávat si informace je lepší než u některých dalších domácích zvířat.V testu inteligence pro kočky a psy porovnávali Dr.Maier(profesor psychologie na University of Michigan) a Dr.Schneirla(kurátor Amerického muzea přírodních dějin) IQ jako funkci paměti koček a psů.Zvířatům ukázali velké množství krabic a naučili je,že potravaje pouze pod krabicí, která má nahoře rozsvícenou lampu.Jakmile byl tento výcvik dokončen, badatelé okamžitě lampu rozsvítili a psům a kočkám nenechali po jistou dobu ke krabicím přístup.U psů vydržela vzpomínka nejdéle pět minut, ale některé kočky se ke správné krabici vrátily i po 16 hodinách, což svědčí dokonce o lepší paměti, než mají opice a orangutani. Kočičí ochutnávání v porovnání s lidmi je vnímání chuti u koček méně dokonalé. Zatímco lidé mají 9 tisíc chuťových pohárků, kočky pouze 473. Jejich nedostatek ale nahrazují dokonalým čichem.Stejně jako lidé, rozeznávají kočky základní chuti:kyselou,hořkou a slanou. Protože jsou čistí masožravci, na sladkou chuť nereagují. Haha to je vtip,naše kočka jak uvidí něco sladkého,tak nedá pokoj až to dostane ! Je vidět,že ví co je sladké !

Tajemství kočičích očí-

Kočičí šelmy potřebují vidět svou kořist i při minimálním světle, loví totiž často v noci nebo za šera.Proto je oko kočky složitý a skutečně dobře vyvinutý smyslový orgán.Svědčí o tom už poměr velikosti oka a těla, který je u kočky mnohem vyšší než například u člověka.Kočky potřebují vidět v noci, na druhou stranu ale musejí být schopné dobře vidět i za plného denního světla.Tuto schopnost jim poskytuje zornice,která se za šera může hodně otevřít a pustit do oka maximální množství světla, za světla je potom malá a citlivou sítnici oka chrání před silnými slunečními paprsky.U lidí je zornice kruhová, což má svá jistá omezení. Zornice koček je uzavírána dvěma svaly ze stran a dostává tak svůj charakteristický eliptický tvar. Obecně se dá říci, že velké kočky mají zornice kulaté,malé je mají protáhlé až štěrbinovité, a za dne jimi proniká do oka kočky pouze úzký svazek světla.

Kočka je tvor, který milostivě dovolí svému pánovi, aby s ní žil.

 

Něco o kočce......

Kočka, Vy a Vaše domácnost
Pořídit si kočku lze dvěma způsoby - buďto si ji vyberete vy, nebo si vybere ona vás.
Kočičí výběr majitele spočívá v tom, že se prostě jednoho dne objeví za vašimi dveřmi.
Kočka se ve vaší domácnosti pohybuje tak samozřejmě, jako by tu bydlela odjakživa. Dodatek: Po dvou dnech pobytu kočky ve vaší domácnosti získáte pocit, že tu kočka skutečně odjakživa bydlí.
Kočce můžete dát prakticky jakékoliv jméno. Reagovat nebude na žádné.
Kočka má z vaší rodiny nejraději toho, kdo nejčastěji otevírá dveře od ledničky.
Kočka si z vašeho bytu nejvíce oblíbí prostor před ledničkou.
Kočka, sedící nebo ležící před ledničkou, zcela znemožňuje přístup dovnitř.
Kočka nevidí jediný rozumný důvod, proč byste měli otevírat lednici VY. Celoživotním úsilím kočky je dokázat otevřít lednici svépomocí.
Najdete-li kočku za bubnem pračky nebo v příborníku, je to zcela normální.
Kočka ví, jak se dostat za buben pračky, ale většinou zapomene, jak se dostat ven.
Prvý dodatek: Dostat kočku ven z pračky znamená rozebrat pračku šroubeček po šroubečku.
Druhý dodatek: Kdykoliv nemůžete najít kočku, nachází se za bubnem pračky.
Třetí dodatek: To, zda se kočka nalézá za bubnem pračky zjistíte tak, že se po otevření dveří ledničky do půl minuty nezačne otírat o vaše nohy.
Kočka a její stravování
Kočka dokáže na krajíci chleba zachytit stopu po salámu, který na něm ležel před několika týdny.
Zachytí-li kočka na čemkoli stopu po salámu, nepřesvědčíte ji, že už na tom salám není.
Kočka nejí nic, co vyrostlo na poli, pokud to není hraboš.
Kočka nejí nic, co je zelené, pokud to není maso.
Držíte-li v ruce čerstvá játra, kočka se vám houpe těsně pod krkem.
Prvý dodatek: Kočka, která zatíná drápy do vaší kůže těsně pod krkem, vám působí nesnesitelnou bolest.
Druhý dodatek: Člověk, který drží v ruce čerstvá játra, působí nesnesitelnou bolest kočce.
Kočka a jiná domácí zvířata
Kočka a pes nemohou být přáteli, pokud jeden z nich není mrtev.
Kočka miluje všechny ptáky, ale přednost dává těm, kteří jsou chováni v klecích.
Chcete-li chovat zároveň kočku a ptáka, musí být pták uzavřen v zaletované kovové schránce.
Prvý dodatek: Pták chovaný v zaletované schránce nezpívá.
Druhý dodatek: Pták chovaný v zaletované schránce nedýchá.
Třetí dodatek: Pták, který nedýchá je mrtvý.
Čtvrtý dodatek: Mrtvý pták je k ničemu.
Kočka dokáže před akváriem s rybičkami sedět skoro stejně dlouho, jako před ledničkou.
Prvý dodatek: Před akváriem bez rybiček kočku nenajdete.
Druhý dodatek: V akváriu, před nímž nesedí kočka, nenajdete rybičky.

 


JAK KOUPAT KOČKU -

Nastane-li takový čas u vás doma, tak jak se to stalo v mém případě, měla bych pro vás několik dobře míněných rad. Vezměte je v úvahu než chytíte kočku pod paži a zamíříte k vaně: 1. Mějte na paměti, že ačkoli pro kočku mluví rychlost a naprostá neúcta k lidskému životu, vaší výhodou je síla. Znásobte tuto sílu vhodným výběrem bojiště. 2. Nepokoušejte se ji koupat na otevřeném prostranství, kde vás snadno donutí, abyste ji pronásledoval. Zvolte si velmi malou koupelnu. Měří-li vaše koupelna více než půl metru čtverečního, je nejlepší vlézt do vany i s kočkou a zavřít posouvací přepážku, jako kdybyste se chtěl sprchovat. (Obyčejná igelitová plenta nestačí. Průměrná kočka nadělá i ze tří vrstev pogumovaného plátna cáry rychleji, než politik změní svou stranickou příslušnost.) 3. Vězte, že kočka má drápy a nebude váhat odstranit vám z těla všechnu kůži. Vaší výhodou zde je chytrost, díky které víte, jak se obléci tak, abyste byli maximálně chráněni. Doporučuji kombinézu z plachtoviny zastrčenou do montérských holínek nad kolena, rukavice z ocelového pletiva, vojenskou helmu, hokejovou masku a neprůstřelnou vestu s dlouhými rukávy. 4. Připravte si všechno předem. Až vám kočka začne prokutávat díru do neprůstřelné vesty, nebudete mít čas zaskočit si pro osušku. Napusťte předem vodu. Ujistěte se, že láhev s kočičím šamponem se nalézá za přepážkou uvnitř prostoru vany. Vyzkoušejte si, že dosáhnete na osušku, i když ležíte na zádech ve vaně. 5. Využijte momentu překvapení. Pochovejte nenuceně kočku, jako byste ji chtěli odnést k misce s večeří. (Vašeho podivného vzezření si kočka obvykle nevšimne, kočky se zpravidla o módu vůbec nezajímají. Pokud by to přece jenom zaregistrovala, klidně ji vysvětlete, že jste se nechali najmout na laické testování výrobků firmy Adidas.) 6. Jakmile jste jednou v koupelně, je pro přežití klíčovou otázkou rychlost. Jediným pohybem zabouchněte koupelnové dveře, vnikněte do vany, zavřete přepážku, ponořte kočku do vany a postříkejte ji šampónem. Tím začalo nejdivočejších 45 sekund ve vašem životě. Poznámka: Kočka nemá držadlo. 7. Přidává se skutečnost, že kočičí kožich je teď plný pěny, což problém zásadně zkomplikovalo. Nepředpokládejte, že kočku udržíte na jeden zátah déle než dvě nebo tři vteřiny. Když se vám to na chvilku podaří, nezapomeňte použít další dávku šamponu a splašeně ji drhnout. Po chvilce se vám vyškubne a spadne zpátky do vody, čímž se opláchne. (Národní rekord v koupání kočky jsou tři dávky pěny, neočekávejte proto příliš mnoho.) 8. Potom je nutno kočku usušit. Začátečníci v koupání koček vždy předpokládají, že tato fáze bude nejobtížnější, protože na tomto místě jsou lidé již unaveni a kočky dospěly k pevnému odhodlání nedat se. Ve skutečnosti je proti tomu, co jste již absolvovali, osušení jednoduché. V tomto stadiu totiž kočka pevně visí na vaší pravé noze. Vytáhnete prostě špunt z vany, sáhnete po ručníku a čekáte. (Výjimečně se ovšem kočka může vyšplhat na vaši helmu. V takovém případě je nejlepší setřást ji a přesvědčit ji, aby zase zaťala drápky v oblasti vaší nohy.) Až voda z vany odteče, sáhnete prostě s osuškou dolů a kočku vysušíte. Po několika dnech se kočka uklidní natolik, že ji budete moci z nohy sundat. Asi tři týdny s vámi potom nebude mluvit a většinu času stráví otočena k vám zády. Může se u ní vyvinout i psychóza a její pohled bude připomínat pohled sádrové sošky. Budete asi předpokládat, že se na vás zlobí. Obvykle tomu tak není. Zpravidla jenom přemýšlí, jak příště prolomit vaši obranu a přivodit vám smrtelné zranění, až se rozhodnete ji zase vykoupat. Přinejmenším však teď smrdí podstatně méně.

 

 

  

 

zdroj: internet


 

Videa- 

http://catsdogsvideo.com/absolutely-cuckoo-cats/

Jak spí kočky -

http://www.earthporm.com/cute-cats-use-dogs/

 

 

ŠKRABADLA PRODEJ 
 http://www.tumblr.com/search/k%C3%B6pek

http://kocici.net/zabava/tv

PRODEJ VĚCÍ PRO KOČKY -

http://www.purrfectdesign.net/en/

http://www.malytygr.cz/malytygr/eshop/5-1-KOCICI-RADOSTI-ZE-SVETA/6-2-Skrabadla-Cat-on

http://wifflegif.com/tags/753-cat-gifs

http://giphy.com/search/cat

http://www.ifauna.cz/kocky/clanky/r/detail/6069/kocici-porod-co-mu-predchazi-a-co-nasleduje

http://catbedhut.co.uk/cleo-pet-large-duffle-bed-red-tartan

ANIMOVANÉ KOČKY -

 http://catbearding.com/20-funniest-cat-gifs-this-week/


O KOČKÁCH Gify

 http://newscatgif.tumblr.com/page/2

 

JMÉNA KOČIČEK-

 http://www.aboutcats.estranky.cz/clanky/jmena-kocek/jmena-kocek.html

Slovník kočičích znaků -

 http://www.heathersanimations.com/catsthree.html

 

UKÁZKY DŘEVĚNÝCH ŠKRABADEL

 http://shop.petfun.de

http://www.profeline.de/

www.cat-on.com

www.katzen-deko.com/de

 

EBAY

 http://kletterletter.de

/www.catwalk-kratzbaeume.de

www.catwalk-kratzbaeume.de/info/alleteile%20.htm  

 

KOSMETIKA PRO KOČKY A PSY -

http://www.jerob.wbs.cz/Uvod.html

http://www.parachezmoi.com/us/contraceptifs/282-biocanina-felipil-12-comprimes.html

 

DALŠÍ GIFY KOČEK -

 http://www.heathersanimations.com/cats1.html

 http://www.animatedimages.org/cat-cats-209.htm

 http://www.simons-cat.cz/

 


 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Kočky jsou zvláštní, tajemné bytosti. V jejich myslích se odvíjí věci, o kterých zdaleka nemáme tušení.

(Sir Walter Scott)

 

 

 

 
 
 
 
KOČIČÍ OBRÁZKY -
 
 
 

gif     

 
 
 
 
Flag Counter
 
 
 
 
TOPlist
Žádná data nebo nastavení...
Nový vzkaz na e-mail
Jméno
e-mail
text
Opište číslo